Sunday 16 January 2022

Second Division

11:00
Bromborough Athletic FC
0 - 4 Full time
Ellesmere Port Red Lions FC
  • Jordan Owen 0'
  • Andy Supple 0'
  • Shea Turpin 0'
  • Tom Jones 0'
11:00
One O'clock Gun FC
P - P
Oxton Celtic FC

First Division

11:00
Eastham Rangers Colts FC
  • Dillon Thomas 0'
  • Nathan Saunders 0'
2 - 0 Full time
Bromborough Town FC
11:00
Eastham Rangers FC
  • Sean Williams 0'
  • James Beddows 0'
  • Jordan Crowder 0'
  • Jordan Crowder 0'
4 - 5 Full time
Vineyard FC
  • Ryan Slater 0'
  • Ryan Slater 0'
  • Ryan Slater 0'
  • Gary Winders 0'
  • Gary Winders 0'
11:00
JASGA FC
  • Darren Pritchard 0'
  • Callum Morrison 0'
2 - 2 Full time
Vale Athletic FC
  • James Harris 0'
  • Frank Ward 0'
11:00
Wallasey Wanderers FC
  • Connor Jackson 0'
  • Mike Madden 0'
  • Joel Hunter 0'
  • Macauley Lathom 0'
4 - 3 Full time
Liscard Panthers FC
  • Chris Ledsom-Robinson 0'
  • Dale Crawford 0'
  • Dale Crawford 0'

Second Division Cup - 2nd Round

11:00
One O'clock Gun FC
  • Morgan Galer 0'
  • Wayne Gibbons 0'
2 - 3 Full time
Oxton Celtic FC
  • Joe Deehan 0'
  • Joe Deehan 0'
  • Harry Sutton 0'
11:00
Park Royal FC
0 - 0 Full time
Wallasey Wolves FC
Wallasey Wolves won 7-6 pens
11:00
Shore Villa Athletic FC
  • Tom Taylor 0'
  • Rees Oldham 0'
2 - 6 Full time
Primrose FC
  • Alex Broadbent 0'
  • Dean Scott 0'
  • Declan Kinnear 0'
  • Adam Walker 0'
  • Adam Walker 0'
  • Adam Walker 0'
11:00
Shore Villa FC
  • Mark Houston 0'
  • Ben Windle 0'
  • Ben Windle 0'
  • Mark Houston 0'
  • Ethan Brassey 0'
5 - 3 Full time
North West Harriers FC
  • Connor Reeves 0'
  • Connor Reeves 0'
  • Connor Reeves 0'

Wirral FA Amateur Cup - Semi Final

11:00
Sheridans FC
  • Connor Bagley 0'
  • Andrew Bolton 0'
  • Shaun Burgess 0'
  • Leon Bower 0'
4 - 1 Full time
Telegraph FC
  • TBC 0'

Sunday 9 January 2022

First Division

11:00
Bromborough Town FC
P - P
Eastham Rangers FC
11:00
Eastham Rangers Colts FC
P - P
PLCC FC
11:00
Vale Athletic FC
P - P
Sheridans FC
11:00
Vineyard FC
P - P
JASGA FC

Second Division

11:00
Ellesmere Port Red Lions FC
P - P
One O'clock Gun FC
11:00
North West Harriers FC
P - P
Bromborough Athletic FC
11:00
Trident FC
P - P
Primrose FC
11:00
Wallasey Wolves FC
P - P
Oxton Celtic FC

Latest news

History of the W&DSFL  - Compiled by Tom Potter League Secretary
General History of the W&DSFL - Compiled by Tom Potter League Secretary

A history including competing teams, Divisional winners, Divisional Cup winners and winners of the Magee, Dutchman and Capitol Cups.

Season 2021-22 Week Eighteen Review - Sunday 9th January 2022
General Season 2021-22 Week Eighteen Review - Sunday 9th January 2022

Postponement's Sunday 9th January 2022

WALLASEY and DISTRICT SUNDAY FOOTBALL LEAGUE newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe